تهران، خیابان انقلاب، خیابان بهار جنوبی، شماره ۱۸، طبقه اول

  تلفن ارتباط مستقيم : ۰۲۱۸۸۳۲۸۸۱۵

بج سینه و مدالیون

بج سینه – مدال : 


بج سینه یا همان نشان سینه نمادی از وابستگی اشخاص به ارگان و سازمان خود است. بج سينه همچنين به نام اتيكت هم معروف است. بج يا نشان سينه قطعه‌ای معمولا فلزی (از جنس: برنج، مسی، استيل و …) در ابعاد مختلف است كه روی لباس نصب میشود و نشان دهنده‌ی لوگو يا نام و يا نوع فعاليت هر سازمان يا ارگان می باشد و در واقع نشان‌دهنده‌ی هويت فرد و سازمان مربوط است. در برخی موارد نشان سينه صرفا به عنوان يک كالای تشريفاتی در مراسم يا مناسبت‌هايی مانند حضور در نمايشگاه، سمينارها، جلسات تجاری و … مورد استفاده قرار می گيرد. تنديس سازان پارس آراد با در اختيار داشتن تيم تخصصی طراحی انواع نشان سينه افتخار دارد در خدمت سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی و بخش‌های خصوصی باشد. تنديس سازان پارس آراد یکی از پیشگامان طراحی و تولید این محصول مي‌باشد.

 مدال :


مدال  در لغت‌نامه‌ اين‌گونه تعريف شده‌است: سکه مانندی است که به یادگار در واقعه‌ی مهمی یا به پاس خدمت شخص بزرگی ساخته می‌شود و به پاس خدمت کارکنان اداره‌ای یا کسانی که خدمت برجسته‌ای برای کشور یا انجمنی انجام داده‌اند ممکن است مدال داده شود و آن پائین‌تر از نشان است (لغات فرهنگستان ). نشانی که از طرف دولت یا موسسه‌ای به پاداش کار علمی یا ادبی یا صنعتی یا خدمات خیر یا دلاوری [ یا توفیق در مسابقات ورزشی ] به کسی یا گروهی داده شود. (فرهنگ فارسی معین ).مدال و شیلد هدایایی هستند بسیار ارزشمند، برای تجلیل از قهرمانان و فرهیختگانی که با تلاش و همت خود به مقام قهرمانی یا درجات عالی نایل شده‌اند ودر بسیاری از موارد جزو ملزومات اصلی برگزاری اختتامیه همایش‌ها یا مسابقات می باشند.

 مدال ها از لحاظ استفاده به ۳ دسته تقسیم می شوند : 

(دسته اول) : مدال های گردن آویز: این مدال ها بیشتر در مسابقات ورزشی کاربرد دارند و به وسیله یک بند در پایان مراسم به گردن افراد انداخته می‌شود.

(دسته دوم) :  شیلد با جعبه : این گونه مدال که بیشتر در مراسم علمی و فرهنگی کاربرد دارد، به صورت نقش برجسته در اشکال دایره‌ای یا اشکال هندسی دیگر ساخته شده و درون جعبه‌ای زیباو چرم با روکش های مختلف از قبیل جیر و چرم به فرد اهدا می شود.

(دسته سوم) مدال روی سینه(گل سینه) : این گونه مدال نیز که بیشتر در مراسم علمی و فرهنگی کاربرد دارد . به صورت نقش برجسته در اشکال دایره‌ای یا اشکال هندسی دیگر می‌باشد که بر روی یک گل ساخته شده از روبان یا دیگر انواع پارچه چسبانده شده و توسط گیره‌ای روی سینه فرد نصب می‌شود.